Hakkımızda

Bir rüyaya uyanmak için,

Taş Konak Otel
Kimi yalnızca gezmeye gelir bir diyarı, kimi doyasıya yaşamaya her anı... Kimi beklentilerini taşır yanında, kimi meraklarını... Kimi anılar biriktirmekle yetinir, kimi anlamlarla donatır yaşamını...

Selçuk Efes’in kalbindeki Şirince köyünde; binlerce yıllık 2 kilise ve 40 yakın manastır yerleşkesi, buna bağlı beyaza boyanmış tarihi rum evlerinden oluşan kalıntıların titiz restorasyonuyla hayata geçirilen Taş Konak Otel eşsiz bir konaklama deneyiminin yanı sıra, konuklarına anlam dolu bir bakış açısı sunuyor.

Kalıplaşmış kartpostallar, fotoğraflar, hediyelik eşyalar ve hızlandırılmış turlarla adeta iki boyuta indirgenmeye çalışılan Şirince ‘nin gerçekliğini kavrayabilmek için turistik klişelerin ötesine geçebilmek, farklı bir zaman ve mekân algısı geliştirmek gerektiriyor. Bu anlayışla hizmet veren Taş Konak Otel beklentilerinizi aşmayı hedefledi... Her şekilde, sonsuz bir anı için, çünkü SİZ en iyisini hak ediyorsunuz.

Geçmişte olmayı, 100... 200... hatta 1000 yıl öncesinde, en çok görülmeye değer manzara ile çevrelenmiş sihirli bir coğrafya karşısında Anadolu'nun merkezinde bir tepenin hemen köşesindeki küçük ama şirin bir köyde , doğa ile baş başa şehir gürültüsü ve stresinden uzak Kuş sesleriyle uyanmanın, yumuşak bir esintinin perdeyi havalandırmasıyla karşınızda uzanan geniş muhteşem ufkun temiz havası ve sessizlik , güzel bir köy kahvaltısı ardından her köşesinde tarih kokan sokaklarında gezinti, akşam şömüne basında köy yapımı şaraplardan yudumlarken kendinizi bulmayı, kendinize zaman ayırmayı, dinlenmeyi, kendinizi dünyaya unutturmayı, şımartmayı hayal edin!...

Bütün bunların ve daha fazlasının sonsuza dek hafızanızda kalacağının, farkına varacaksınız
Bir rüyaya uyanmak için,
Tercih sizin

Yalınlığın derinliğinde

Şirince taş konak otel İçinden geçilip gidilsin diye değil, her anında, her noktasında yaşanabilsin, tadına doyasıya varılabilsin diye kurgulanmış, yüzlerce yılın görkemine küçük dokunuşlar ve basit birkaç nesne eklenerek ortaya çıkarılmış yaşama alanları..

Şirince Taş Konak 80 li yıllardaki Şirince’nin ilk pansiyonu olma özelliği Şirince’nin dokusuna uygun olarak yeniden inşa edilmiştir. Şirince Köyünün girişinde olan otelimiz, eşsiz manzaralı modern olanaklara sahip antik objelerle döşenmiş otantik odaları ve üstü kapalı bahçeyle hizmet vermektedir.

Otelimizde Şirince manzaralı teras ,şömine seçenekli oda tiplerini tercih edebilir yüzerce yıllık tarihi Rum evlerinin ambiyansını yaşayabilirsiniz..

Odalarımız yarı taş, yarı ahşap özeliğiyle tarihten gelen Yunan tanrı ve tanrıça kahramanlarının isimlerinin güzelliği yansıtılarak geçmişi hissedebilirsiniz.

Otelimiz de üstü kapalı bahçemizde her sabah müşterilerine özel zengin serpme köy kahvaltısı hizmeti verilmektedir. Köy kahvaltısı taze köy ürünleri ve organik sebzelerle hazırlanıp sunmaktadır.

Otelimizde bütün odalarımızın tavan ve zeminleri ahşap, duvarlar dogal taşlıdır, merkezi ısıtma sistemi ve tüm odalarda klima (AC), uydu tv, Wi-Fi erişimi ,günün yorğunlugunu atabileceginiz özel yerden ısıtmalı hamam tarzı banyo tüm odalarda mevcuttur.

Tamamen havadar ve konforlu döşenmiş şömineli odalarımızda Meşhur Şirince şarabınızı yudumlarken Şirince’nin eşsiz manzarasının eşliğinde zaman geçirebilisiniz..

Köyde’ki 2 kilise ve köy merkezi yürüme mesafesindedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı otelimize 65 km köyümüzün bağlı olduğu Selçuk ilçesi 8 km ,Efes Antik Kenti 12 km, Meryem Ana Kilisesi 17 km, dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı 9 km, Saint Jean Kilisesi 8 km, İsabey Camii 8 km, Pamucak Sahili 15 km, ve Kuşadası 25 km uzaklıktadır.